AktivityVernisáž semestrálnych prác študentov OPD KMI (ZS 2019)


 

Foto: Ing. Mário Vančo

 

V piatok 19. 10. 2018 sa študenti Bc. štúdia Oddelenia priemyselného dizajnu spolu s vyučujúcou PaedDr. Ľubicou Mrvovou a doktorandom Ing. Máriom Vančom zúčastnili exkurzie, ktorá smerovala na výstavisko Danubiana. Popri expozíciách LADISLAV BIELIK - 50 ROKOV PO..., JÁN ŤAPÁK - V SRDCI a ďalších, sa na výstavisku konal aj 5. ročník medzinárodného trienále textilu - TEXTILE  ART OF TODAY.

Trienále predstavovalo prehliadku profesionálnej a študentskej tvorby v oblasti textilu a mäkkých materiálov. Nakoľko sa textilné materiály a technológie vyvíjajú veľmi dynamicky, cieľom expozície bolo prezentovať tento vývoj a poukázať na prepojenie vedy a umenia. Bolo možné vidieť 121 diel z 5 kontinentov, kde autori pracovali s presahom aj do iných médií, využívali nové technológie, materiály a reflektovali na aktuálne dianie vo svete. Po 1. krát mali návštevníci možnosť pozrieť si diela spracované technológiou virtuálnej reality vo forme virtuálneho vesmíru.

Text: Ing. Mário Vančo

24. 10. 2018


Foto: Ing. Mário Vančo

 

V stredu 25. 04. 2018 sa na Fakulte priemyselných technológií v Púchove uskutočnili obhajoby semestrálnych prác študentov Oddelenia priemyselného dizajnu. Práce obhajovali študenti 1. a 2. ročníka bakalárskeho štúdia.

Prváci prezentovali svoje práce z predmetov Priemyselný dizajn s témou Bytový doplnok - Svietidlo a Základy navrhovania s témou Geometria-Štruktúra.

Druháci prezentovali práce z predmetu Základy navrhovania s témou Svetlo. Študenti obhajovali a prezentovali svoje inšpiračné zdroje, návrhy, technické riešenia, výber materiálov, postupy výroby a hotové modely šiat, odevov a bytových doplnkov.

Vzniklo množstvo rôznych výtvarných objektov, ktoré budú prezentované aj na módnej prehliadke Fashion Show, ktorá sa uskutoční 10. 05. 2018 v Divadle Púchov o 18:00.

Text: Ing. Mário Vančo

30. 04. 2018


Foto: Ing. Mário Vančo

Initiates file downloadPozvánka: Prezentácia prác študentov "Zimný semester" 

Už tradične po ukončení zimného semestra prezentujú študenti svoje semestrálne práce v priestoroch výtvarného ateliéru. Témy a zadania sú vždy iné, ale nemení sa úloha vystaviť svoje práce a porozprávať o ich vzniku pred spolužiakmi, vyučujúcimi a hosťami. Tento krát si so záujmom vypočuli obhajoby študentov doc. Ing. Vladimíra Krmelová, PhD., Ing. Jela Legerská, PhD., PaedDr. Ľubica Mrvová, Ing. Mário Vančo, Ing. Mária Gavendová a Ing. Matej Drobný, PhD. Prítomní hodnotili práce študentov, zaujímavosť a pestrosť nápadov a odporučili ďalšie možnosti skvalitnenia prác a hľadania nových postupov. Témy "Odev náš každodenný, ihlou maľovaný", "Dezény", "Textilný obraz -architektúra" , "Obrázok -tenerifa", "Tkaný vankúšik", "Háčkovaná kabela", atď. ponúkali veľa podnetov na zamyslenie aj stvárnenie - či už výtvarné, alebo technologické. Vernisáž prác, ktorá nasledovala v odpoludňajších hodinách bola miestom, kde sa pri neformálnych rozhovoroch a príjemnej atmosfére uzavrela táto zaujímavá kapitola nášho tvorivého života.

Text: PaeDr. Ľubica Mrvová

26. 01. 2018


Foto: Martin Supek - MatoStudio.eu

 

Dňa 10. 05. 2017 sa v ateliéri 601 Oddelenia priemyselného dizajnu (OPD) Fakulty priemyselných technológií v Púchove TnUAD v Trenčíne uskutočnila prezentácia semestrálnych prác letného semestra študentov bakalárskeho študijného programu Textilná technológia a návrhárstvo. Študenti pracovali podľa zadaných tém v predmetoch Základný ateliér, Priemyselné technológie 1, Vzorovanie a väzby pletenín a Priemyselný dizajn. Prezentácia zavŕšila tvorivé úsilie študentov a pedagógov v jednotlivých ročníkoch. Niesla sa v priateľskej atmosfére, pri ktorej študenti priblížili svoj inšpiračný zdroj, postupy a zámery práce, jednotlivé modely a odpovedali na otázky z danej problematiky. Zúčastnení pedagógovia Ing. Jela Legerská PhD, PaedDr. Ľubica Mrvová a milí hostia - vedúca katedry MI prof. Ing. Františka Pešlová, PhD., doc. Ing. Vladimíra Krmelová, PhD., Ing. Róbert Janík, PhD. prejavili záujem o práce, hodnotili svojimi postrehmi pripravenosť, originálnosť a koncepčnosť jednotlivých projektov. Svojou prítomnosťou potešila prítomných pani dekanka fakulty prof. Ing. Darina Ondrušová, PhD, ktorá ocenila originalitu prác, poďakovala študentom za prejavené úsilie a popriala všetkým veľa inšpiračných a tvorivých síl.

Text: PaeDr. Ľubica Mrvová

15. 05. 2017

AIS E-learning Webmail Kontakty Strava
Kalendár podujatí
uplynulé Január - 2019 nasledovné
Po Ut St Št Pi So Ne
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31