Aktivity 

 

Foto: Ing. Róbert Janík, PhD.


8. marec bol nielen sviatkom žien, ale všetkých, ktorí zavítali do Slovenského  inštitútu vo Varšave na otvorenie výstavy Magia tkanin / Čaro textilu. Pripravili ju študenti a vyučujúci Oddelenia priemyselného dizajnu KMI, programu Textilná technológia a návrhárstvo FPT v Púchove, TnUAD v Trenčíne. V koncepcii výstavy sa prejavila rôznorodosť a pestrosť spracovania zadaní, kde sa prelínali odkazy na naše kultúrne dedičstvo s témami modernými a aktuálnymi. Návštevníkov zaujali jednotlivé projekty - vystavené odevy, odevné a interiérové doplnky, šperky, textilné obrazy a návrhy dezénov. Na vernisáži výstavy privítal všetkých prítomných a hostí zo zastupiteľských úradov riaditeľ Slovenského inštitútu Adrián Kromka a odovzdal slovo rektorovi TnUAD v Trenčíne doc. Ing. Jozefovi Habánikovi, PhD., dekanke FPT prof. Ing. Darine Ondrušovej, PhD a kurátorke výstavy PaedDr. Ľubici Mrvovej. Už tradičným milým zakončením a príťažlivým programom večera bola prehliadka sviežich, extravagantných, ale aj elegantných modelov, ktoré predviedli naše šarmantné študentky.

Text: PaedDr. Ľubica Mrvová

12. 03. 2019


Vernisáž semestrálnych prác študentov OPD KMI (ZS 2019)

 

Foto: Ing. Róbert Janík, PhD. 

 

Výstava je akoby momentom, keď zavíta milý hosť na návštevu. Chceme mu predložiť štedré menu a pripraviť všetko tak, aby si v príjemnej atmosfére všetko vychutnal. Ukázať to najlepšie, čo doma máme. Pre študentov a pedagógov je to moment, keď sa ukončí určitá etapa práce, kde výsledky vznášajúce sa dlho v hmle neurčitosti nadobudnú konkrétny rozmer. Témy sú vždy novou výzvou, ktorá dáva priestor na vždy iný , tvorivý a nápaditý proces. Na vernisáži po obhajobách semestrálnych prác v priestoroch ateliéru FPT dňa 16. 1. 2019 si tieto výsledky mohli pozrieť návštevníci, študenti, vyučujúci a navzájom si vymeniť postrehy, myšlienky, dopovedať to, čo bolo v prácach naznačené. Už tradičným milým hosťom bola pani dekanka prof. Ing. Darina Ondrušová, PhD.

 

Text: PaedDr. Ľubica Mrvová

21. 01. 2018


 

Foto: Ing. Mário Vančo

 

V piatok 19. 10. 2018 sa študenti Bc. štúdia Oddelenia priemyselného dizajnu spolu s vyučujúcou PaedDr. Ľubicou Mrvovou a doktorandom Ing. Máriom Vančom zúčastnili exkurzie, ktorá smerovala na výstavisko Danubiana. Popri expozíciách LADISLAV BIELIK - 50 ROKOV PO..., JÁN ŤAPÁK - V SRDCI a ďalších, sa na výstavisku konal aj 5. ročník medzinárodného trienále textilu - TEXTILE  ART OF TODAY.

Trienále predstavovalo prehliadku profesionálnej a študentskej tvorby v oblasti textilu a mäkkých materiálov. Nakoľko sa textilné materiály a technológie vyvíjajú veľmi dynamicky, cieľom expozície bolo prezentovať tento vývoj a poukázať na prepojenie vedy a umenia. Bolo možné vidieť 121 diel z 5 kontinentov, kde autori pracovali s presahom aj do iných médií, využívali nové technológie, materiály a reflektovali na aktuálne dianie vo svete. Po 1. krát mali návštevníci možnosť pozrieť si diela spracované technológiou virtuálnej reality vo forme virtuálneho vesmíru.

Text: Ing. Mário Vančo

24. 10. 2018


Foto: Ing. Mário Vančo

 

V stredu 25. 04. 2018 sa na Fakulte priemyselných technológií v Púchove uskutočnili obhajoby semestrálnych prác študentov Oddelenia priemyselného dizajnu. Práce obhajovali študenti 1. a 2. ročníka bakalárskeho štúdia.

Prváci prezentovali svoje práce z predmetov Priemyselný dizajn s témou Bytový doplnok - Svietidlo a Základy navrhovania s témou Geometria-Štruktúra.

Druháci prezentovali práce z predmetu Základy navrhovania s témou Svetlo. Študenti obhajovali a prezentovali svoje inšpiračné zdroje, návrhy, technické riešenia, výber materiálov, postupy výroby a hotové modely šiat, odevov a bytových doplnkov.

Vzniklo množstvo rôznych výtvarných objektov, ktoré budú prezentované aj na módnej prehliadke Fashion Show, ktorá sa uskutoční 10. 05. 2018 v Divadle Púchov o 18:00.

Text: Ing. Mário Vančo

30. 04. 2018


Foto: Ing. Mário Vančo

Initiates file downloadPozvánka: Prezentácia prác študentov "Zimný semester" 

Už tradične po ukončení zimného semestra prezentujú študenti svoje semestrálne práce v priestoroch výtvarného ateliéru. Témy a zadania sú vždy iné, ale nemení sa úloha vystaviť svoje práce a porozprávať o ich vzniku pred spolužiakmi, vyučujúcimi a hosťami. Tento krát si so záujmom vypočuli obhajoby študentov doc. Ing. Vladimíra Krmelová, PhD., Ing. Jela Legerská, PhD., PaedDr. Ľubica Mrvová, Ing. Mário Vančo, Ing. Mária Gavendová a Ing. Matej Drobný, PhD. Prítomní hodnotili práce študentov, zaujímavosť a pestrosť nápadov a odporučili ďalšie možnosti skvalitnenia prác a hľadania nových postupov. Témy "Odev náš každodenný, ihlou maľovaný", "Dezény", "Textilný obraz -architektúra" , "Obrázok -tenerifa", "Tkaný vankúšik", "Háčkovaná kabela", atď. ponúkali veľa podnetov na zamyslenie aj stvárnenie - či už výtvarné, alebo technologické. Vernisáž prác, ktorá nasledovala v odpoludňajších hodinách bola miestom, kde sa pri neformálnych rozhovoroch a príjemnej atmosfére uzavrela táto zaujímavá kapitola nášho tvorivého života.

Text: PaedDr. Ľubica Mrvová

26. 01. 2018


Foto: Martin Supek - MatoStudio.eu

 

Dňa 10. 05. 2017 sa v ateliéri 601 Oddelenia priemyselného dizajnu (OPD) Fakulty priemyselných technológií v Púchove TnUAD v Trenčíne uskutočnila prezentácia semestrálnych prác letného semestra študentov bakalárskeho študijného programu Textilná technológia a návrhárstvo. Študenti pracovali podľa zadaných tém v predmetoch Základný ateliér, Priemyselné technológie 1, Vzorovanie a väzby pletenín a Priemyselný dizajn. Prezentácia zavŕšila tvorivé úsilie študentov a pedagógov v jednotlivých ročníkoch. Niesla sa v priateľskej atmosfére, pri ktorej študenti priblížili svoj inšpiračný zdroj, postupy a zámery práce, jednotlivé modely a odpovedali na otázky z danej problematiky. Zúčastnení pedagógovia Ing. Jela Legerská PhD, PaedDr. Ľubica Mrvová a milí hostia - vedúca katedry MI prof. Ing. Františka Pešlová, PhD., doc. Ing. Vladimíra Krmelová, PhD., Ing. Róbert Janík, PhD. prejavili záujem o práce, hodnotili svojimi postrehmi pripravenosť, originálnosť a koncepčnosť jednotlivých projektov. Svojou prítomnosťou potešila prítomných pani dekanka fakulty prof. Ing. Darina Ondrušová, PhD, ktorá ocenila originalitu prác, poďakovala študentom za prejavené úsilie a popriala všetkým veľa inšpiračných a tvorivých síl.

Text: PaedDr. Ľubica Mrvová

15. 05. 2017

AIS E-learning Webmail Kontakty Strava
Kalendár podujatí
uplynulé Február - 2020 nasledovné
Po Ut St Št Pi So Ne
  01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 26 27 28 29